1978 yılında Sn. Regaip Akcan tarafından kurulan Akcan Mozaik, mozaik sektöründe kısa sürede sektöre yön veren firma konumuna gelmiştir. Yapmış olduğu makine ve teknoloji yatırımlarıyla rakiplerinin her zaman bir adım önünde olan firmamız 1989 yılında Sn. Tayfun Akcan’ın aramıza katılmasıyla daha da güçlenerek her daim sektördeki yenilikleri takip eden öncü firma olma konusunda istikrarlılığını sürdürmektedir.

2004 yılında Tamburlu Taş imalatına başlayan firmamız Türkiye’nin dört bir yanında çalışmış olduğu taş ocaklarından gelen faklı renk ve yapıdaki madenleri tamburlayarak, renk ve ebat kartelasında en çok çeşitliliğe sahip olan firma olarak üretimlerine var gücüyle devam etmektedir.

Ürün çeşitlerine her geçen gün bir yenisini ekleyen firmamız 2007 yılında renkli granül üretimine başlayarak yalıtım sektörüne de hızlı bir giriş yapmıştır. AR-GE çalışmalarımız neticesinde almış olduğumuz patent ile yalıtım sektöründe öncü ve saygın firmalar arasında büyümeye devam etmektedir.

Şuanda 13.000m² lik alanda faaliyetlerini sürdüren firmamız, ulusal ve uluslararası: beton, cam, boya, yapı kimyasalları, peyzaj ve yalıtım firmalarına hammadde ve ürün tedariği sağlamaktadır.

AR- GE bölümümüz ile var olandan farklı, kusursuz kalitede ürünlere ulaşmak için yatırımlarımızı arttırıyoruz. 40 yılı aşan tecrübemiz ve ikinci nesilde devam eden istikrarımız geleceğe olan güvenimizi arttırıyor.